" Bilette Güvenin Adresi "

7/24 Çağrı Merkezi Hattı 0850 302 99 35

Eskişehir'de Hafta Sonu Ne Yapılır

Eskişehir'de Hafta Sonu Ne Yapılır

Eskişehir, ülkemizin en güzide şehirlerinden bir tanesidir. Şehirde yer alan iki farklı üniversite, Eskişehir’i hem kültür hem de eğlence şehrine dönüştürmüştür. Eskiden bakımsız ve küçük bir Anadolu şehri olan Eskişehir zaman içerisinde belki de ülkenin en fazla gelişen merkezlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Porsuk nehri, kültür merkezleri, müzeleri, gece kulüpleri ve restoranları ile Eskişehir, hafta sonunu verimli bir şekilde değerlendirmek isteyenler için biçilmiş kaftandır. Hafta sonu Eskişehir yapmayı düşünenler için birbirinden güzel gezi alternatiflerini yazımız içeriğinde bulabilirsiniz.

Tarihi Odun Pazarı Bölgesi

Odun pazarı mevkii Eskişehir’in en eski yerleşim yerlerindedir. Bu bölgede ki tarihi cumbalı evlerin restorasyonu ile birlikte odun pazarı hafta sonu Eskişehir gezisi planlayanlar için olmazsa olmaz gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

odun pazarı

Tarihi Odun Pazarı Evleri

Bu bölgede yer alan evler bölgenin en popüler mekanlarını oluşturuyor. Hediyelik eşyaların satıldığı otantik dükkanlar, dar sokaklar ve rengarenk renkler ile bezenmiş evler tarihi odun pazarı evlerini ziyaret edenleri mest eden noktalar arasında yer alıyor. Ayrıca mekan fotoğraf meraklıları içinde oldukça güzel kareleri içinde barındırıyor.

Porsuk Çayı- Adalar Bölgesi

Porsuk çayı yapılan bakımlar ve temizlenme işlemleri sonrasında muazzam bir yer haline dönüştürüldü. Venedik’in meşhur gondol gezilerini porsuk çayında gerçekleştirebilirsiniz. Adalar bölgesi ise porsuk çayının yanında yer alan bir bölge. Bu bölgede pek çok cafe ve restoran bulunuyor. Nehir gezintisi sonrasında güzel bir manzara eşliğinde yemeğinizi bu bölgede yiyebilirsiniz.

porsuk

Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı

Sazova parkı, Eskişehir’in kuşkusuz en popüler mekanlarından bir tanesi. Bu park içerisinde pek çok ünlü mekanın minyatürlerini görebilirsiniz. Eğer zaman kısıtlamanız yoksa tüm gününüzü bu parka ayırıp keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi

Başkan Büyükerşen ve öğrencilerin bizzat yapmış olduğu 200 den fazla balmumu heykelini mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. 

Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Hafta sonu Eskişehir gezinizden geriye el emeği göz nuru hatıralar kalsın istiyorsanız kesinlikle uğramanız gereken adres Atlıhan el sanatları çarşısıdır. Bu çarşıda Eskişehir’in lüle taşından yapılma pek çok aksesuarı ve takıyı bulabilirsiniz.

Bilet Admin. 15 Kasım 2017 13:49

Yorum

0