" Bilette Güvenin Adresi "

7/24 Çağrı Merkezi Hattı 0850 302 99 35

Avrupa’nın En Güzel Köyleri

Avrupa’nın En Güzel Köyleri

Avrupa, ortaçağ mimarisi ve doğası ile oldukça etkileyici bit kıtadır. Dünya’nın en gelişmiş ülkeleri de Avrupa kıtasında yer alır. Özellikle batı Avrupa kısmı oldukça gelişmiştir. Avrupa ülkelerinin en güzel noktaları ise tarih ile iç içe yaşıyor olmalıdır. Tarihi mekanlar ile günün modern yaşamını iç içe harmanlamaları oldukça ilgi çekidir. Avrupa seyahati planlarınız içerisinde Avrupa’nın en güzel köyleri ziyareti yapmak istiyorsanız sizlere en güzel köylerden oluşan bir liste hazırladık. Tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Reine-Norveç

Norveç’in en güzel köyü olan Reine aynı zamanda Avrupa’nın en güzel köyleri arasında da yer almaktadır. Norveç’in eşsiz doğası içerisindeki bu küçük yerleşim yeri oldukça sevimli bir balıkçı köyüdür.

Bled- Slovenya

Alp dağlarının hemen kıyısında yer alan Barok tarzı mimariye sahip bu ufacık köy, kendisiyle aynı isem sahip olan ufacık bir kaleyi de içerisinde barındırıyor. Slovenya’ya yolunuz düşerse Avrupa’nın en güzel köylerinden olan Bled köyünü mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Özellikle fotoğraf meraklıları için Bled uygun bir lokasyon.

Hasltatt- Avusturya

Avusturya’da yer alan Hasltatt köyü 4 mevsim şahane manzaralara ev sahipliği yapıyor. Fakat bilhassa kış mevsiminde karlar altında kalan muhteşem mimariye sahip köy evleri masallar diyarında yaşadığınızı hissettirecektir. Dağ yamacında kurulan bu köyün kıyısı ise Hasltatt gölüne sahip.

Bıbury- İngiltere

Bıbury köyü İngiltere’nin en popüler ve en güzel köyü. Muhteşem bir doğa içine konuşlanmış köyün dik çatılı evleri, rengarenk çiçeklere sahip bahçeleri ile ziyaret edilmesi gereken yerler arasında.

Manarolla- İtalya

Manarolla son dönemlerde sosyal medya da oldukça popüler olan bir İtalyan köyüdür. Avrupa’nın en güzel köyleri içinde yer alan Manarolla, her dönem binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Kayalığın tepesinde oluşturulmuş köyün rengarenk evleri ise oldukça dikkat çekici.

Pucisca- Hırvatistan

Dalmaçya kıyılarında konuşlanmış olan Brac adasında bulunan Pucisca oldukça büyüleyici bir köy. Dingin atmosferi, bembeyaz taşlardan örülmüş evleri, dar taşlık sokakları ile adeta masallar diyarından fırlamış olan pucisca aynı zamanda Adriyatik denizinin kıyısında yer almaktadır. 

Bilet Admin. 8 Kasım 2017 13:26

Yorum

0